jak zrobić stronę internetową

Dlaczego czat na żywo jest ważny na stronie WWW?

układ strony głównej
13 września 2019

Coraz więcej witryn e-commerce umożliwia korzystanie z czatu na żywo. Dzięki temu pracownicy pomocy technicznej mogą szybko odpowiedzieć na pytania użytkowników, a przez to zachęcić ich do pozostania na stronie. 

Rozmowy w czasie rzeczywistym budują zaufanie klienta i pomagają poprawić współczynniki konwersji. Według ankiety przeprowadzonej wśród amerykańskich konsumentów online, 68% użytkowników preferuje porozmawiać z realną osobą przed zakupem danego produktu, a 63% w celu ponownego zakupu woli wrócić do strony internetowej, która oferowała czat na żywo.

Czat online to oszczędność

Możliwość porozmawiania z realną osobą w czasie rzeczywistym zwiększa efektywność. Umożliwia Twoim pracownikom obsługę wielu klientów jednocześnie. Nie musisz zatrudniać większej liczby osób do działu wsparcia. 

Trzeba też pamiętać, że nie każdy klient czuje się komfortowo rozmawiając przez telefon. Dla takich osób czat na żywo to idealne rozwiązanie.

Rozmowa telefoniczna to dla nich niemały stres, a jeżeli zakup produktu będzie kojarzony z negatywnym doznaniem, klient do nas nie wróci. 

Co więcej, czat przejmuje część zapytań naszych użytkowników odciążając call center. Dzięki temu czas oczekiwania na połączenie skraca się. Rośnie przez to zadowolenie tych klientów, którzy preferują rozmowy telefoniczne. 

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, 63% klientów, którzy korzystali z czatu na żywo na danej stronie, wraca do niej dużo chętniej niż do sklepu, gdzie nie mogli z niego skorzystać. Badania pokazują, że stali klienci zwykle kupują częściej i generują mniejsze koszty ze względu na znajomość Twojej firmy i procesów.

Nieidealny człowiek jest lepszy niż idealny robot

Coraz więcej czatów jest obsługiwana przez boty. To rozwiązanie może wydawać się idealne - nie wymaga zatrudniania pracowników działu wsparcia, przyśpiesza proces komunikacji z klientem i oszczędza czas. Musimy jednak pamiętać, że żaden robot nie zastąpi żywego człowieka. 

Wystarczy choć raz mieć problem z zakupem lub usługą i nagle zaczynasz rozumieć, dlaczego roboty są bezużyteczne - nie rozumieją Cię. Nie traktują Cię indywidualnie. Jeśli firma pozwala sobie nawet na drobne błędy w obsłudze klienta, może on czuć się ignorowany.

Pokaż, że zależy Ci na każdym użytkowniku i zainstaluj na swojej stronie czat na żywo. Wyróżnij się wśród wszystkich, którzy postawili na sztuczną inteligencję.

 

11 października 2019
Search Quality Rater Guidelines (Wytyczne Dotyczące Oceny Jakości Wyszukiwania Google)
04 października 2019
Termin strona responsywna oznacza witrynę internetową, która dostosowuje się do
27 września 2019
Cyfrowy świat jest przesycony informacją. Na blogach i stronach internetowych
17 września 2019
Grafiki, ilustracje i zdjęcia to kluczowe elementy skutecznego content marketingu.

Poznaj też inne artykuły:

Jak zrobić stronę www?

 

Skupiamy się przede wszystkim na rozwiązaniach dla osób, które zastanawiają się jak samodzielnie założyć stronę internetową bez pomocy programisty.

jak zrobić stronę internetową za darmo
jak zrobić stronę internetową krok po kroku
poradnik jak zrobić stronę internetową

Znajdziesz nas: